Żyj z energią

 logo Żyj z energią

"Żyj z energią" jest inicjatywą polsko-amerykańskiej grupy inwestycyjnej zajmującej się na co dzień realizacją i eksploatacją większości miejscowych parków wiatrowych. Z pasją i entuzjazmem promujemy edukację ekologiczną, rozwój kulturalny i sportowy, odnawialne źródła energii, a także zdrowy i aktywny tryb życia.

 

 
                                 Kontakt  zyjzenergia@windservice.eu      
facebook


20-03-2018 - Konkurs fotograficzny „Cztery Pory Roku”

 Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Cztery Pory Roku”. Konkurs skierowany jest do świetlic wiejskich Gminy Darłowo, mieszkańców powiatu sławieńskiego oraz organizacji pozarządowych działających w województwie zachodniopomorskim. Konkurs rozpoczynamy z pierwszym dniem wiosny, a kończymy w grudniu b.r. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć inspirowanych pięknem i różnorodnością poszczególnych pór roku. 12 najciekawszych zdjęć  umieszczonych zostanie w specjalnym wydaniu kalendarza Żyj z Energią na rok 2019. Każdy uczestnik ma również szansę na zdobycie nagrody miesiąca. 

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz przesyłanie prac wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową

 

2016_07_12_inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdfRegulamin konkursu fotograficznego "Cztery pory roku"

2016_07_12_inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdfKarta złoszeniowa konkursu "Cztery pory roku"

  

 

20-03-2018 - Konkurs kreatywny „Cuda z odpadów” 

Zapraszamy świetlice wiejskie z terenu Gminy Darłowo, których organem zarządzającym jest Gmina Darłowo, do udziału w konkursie kreatywnym pt. „Cuda z odpadów”. Celem konkursu jest pokazanie, że to co wydaje nam się bezużyteczne, zepsute lub zużyte, przy odrobinie kreatywności i chęci możemy wykorzystać do stworzenia czegoś naprawdę niesamowitego. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace, które należy dostarczyć do siedziby Urzędu Gminy w Darłowie do 9 kwietnia b.r.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem. 

 

  2016_07_12_inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdfRegulamin konkursy kreatywnego "Cuda z odpadów"                                                                   

 

 Konkurs dla świetlic na kartkę wielkanocną rozwiązany

Do drugiego etapu konkursu, głosami komisji konkursowej, przeszły kartki nadesłane przez świetlice: Dobiesław, Kopań, Nowy Jarosław, Słowino, Stary Jarosław oraz Zakrzewo. W drugim etapie, najwięcej głosów internautów zdobyły świetlice: Dobiesław, Kopań i Nowy Jarosław i to do nich "powędrują" nagrody. Serdecznie gratukujemy wszystkim finalistom i uczestnikom, a internautom dziękujemy za zaangażowanie i tak liczne "like"!  
 

 Konkurs dla świetlic na kartkę wielkanocną

Serdecznie zapraszamy wszystkie świetlice z terenu gminy Darłowo do udziału w konkursie na kartkę wielkanocną. 
Przyjmowanie prac do konkursu trwa do 6 kwietnia 2017 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Darłowie. W terminie do 11 kwietnia jury konkursowe wybierze sześć prac, które przejdą do drugiego etapu. O tym kto wygra, zadecydują głosy internautów na naszym profilu na FB. 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA ŚWIETLIC NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

 Konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowa Kartka" rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim świetlicom, które podjęły wyzwanie i spróbowały swoich sił w konkursie. Wzięło w nim udział 17 świetlic z terenu gminy Darłowo. Wybór tylko 3 prac był dla jury niezwykle trudny. Prace zaskoczyły nas swoją oryginalnością i kreatywnymi pomysłami.

Laureatami konkursu zostały:

Świetlica w Bukowie Morskim
Świetlica Kopań
Świetlica Stary Jarosław

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na kolejną edycję konkursu w 2017 r.

 
 Regulamin konkursu "Bożonarodzeniowa Kartka" dla świetlic wiejskich z terenu gminy Darłowo

 
 

 Nasz fotograficzny konkurs świąteczny dobiegł końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Nagrody powędrują do Magdy, Justyny i Sylwii, o czym zwyciężczynie zostały poinformowane drogą mailową. Gratulujemy!
Regulamin konkursu fotograficznego "Przygotowania do świąt z dobrą energią"

 "Żyj z energią" na podium

Nasza grupa biegowa "Żyj z energią" wzięła udział w XX Biegu Święców w Sławnie w dniu 14 maja. Czteroosobowa ekipa spisały się znakomicie, a Kasia dwukrotnie stanełą na podium. Gratulacje!

 

 

 Prelekcja w Jeżyczkach 

29 kietnia Wind Service przeprowadziło prelekcję na temat energetyki odnawialnej i farm wiatrowych w Zespole Szkół Społecznych w Jeżyczkach. W spotkaniu wzięli również udział gimnazjaliści z ZSS w Dąbkach i Dobiesławiu. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się nie tylko z kluczowymi kwestiami związanymi z odnawialnymi źródłami energii, budową i eksploatacją farm wiatrowych, ale także ze specyfikacją pracy na stanowisku serwisanta. 

 

 Tydzień z OZE w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie 

W dniach od 14 do 21 marca włączyliśmy się w trwający w ZSS im. Stefana Żeromskiego tydzień z OZE.
Pracownicy Wind Service podzielili się z uczniami swoją wiedzą podczas prelekcji w hali widowiskowo-sportowej w Darłowie. Alpiniści współpracujący z firmą pokazali techniki ewakuacji i pracy wykonywanej na zewnątrz turbin wiatrowych. 

Uczniowie zapoznali się z tematem energii odnawialnej nie tylko w teorii, ale również w „praktyce”. Licealiści uczestniczyli w wycieczce na turbiny wiatrowe w Sińczycy oraz odwiedzili tamtejszą stację elektroenergetyczną (GPZ). Uczniowie zobaczyli, jak funkcjonuje tego typu inwestycja i jak wygląda praca serwisanta.

Zwieńczeniem tygodnia z OZE był konkurs o odnawialnych źródłach energii oraz konkurs fotograficzny. Dla pierwszych trzech miejsc, inicjatywa „Żyj z energią” przygotowała nagrody.  

Całe wydarzenie było ciekawym i pouczającym doświadczeniem nie tylko dla uczniów, ale także dla organizatorów. Mamy nadzieję, że dzięki różnorodnym zajęciom i spotkaniu z pracownikami farm wiatrowych młodzież poznała odpowiedzi na trudne pytania związane z pozyskiwaniem energii z wiatru, a także przekonała się, że nowoczesne technologie to dobra inwestycja w przyszłość, również osobistą.

     

 

 "Żyj z energią" objęło patronatem nowy kierunek w Zespole Szkół Społecznych w Darłowie - Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. 

  


 Rozwiązanie konkursu "Jajo z tradycją"

Wybrać zwycięzców było wyjątkowo trudno, wszystkie nadesłane prace wzbudziły zachwyt jury. W konkursie indywidualnym postanowiliśmy nagrodzić cztery Panie: Annę, Dorotę, Justynę i Karolinę. W konkursie dla świetlic nagrody wędrują do: Jeżyczek, Palczewic oraz Zakrzewa. Serdecznie gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

 

 

 

 Konkurs "Jajo z tradycją"

Święta Wielkanocne to szczególny okres w naszym kalendarzu, w którym ważny jest także spędzony wspólnie z bliskimi czas. To może być doskonała okazja do rodzinnej zabawy i zaprezentowania swojego talentu :). Aby Was do tego zachęcić, przygotowaliśmy dla Was dwa konkursy poświęconej dekoracji wielkanocnych jaj.

Pierwszy skierowany jest do świetlic wiejskich z gminy Darłowo - do 15 marca należy dostarczyć wykonane prace do siedziby Urzędu Gminy w Darłowie. Drugi – do mieszkańców gminy Darłowo. Tutaj do 25 marca należy przesłać do nas zdjęcie świątecznego jaja.
Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze prace!

REGULAMIN KONKURSU DLA ŚWIETLIC

REGULAMIN KONKURSU DLA MIESZKAŃCÓW

 

 Zbiórka krwi w Kopnicy

13 marca wzięliśmy udział w drugiej zbiórce krwi w Kopnicy. Akcja zakończyła się dużym sukcesem - udało zebrać się ponad 20 litrów krwi.

 

 

 Turniej sołectw w Cisowie

27 lutego w świetlicy w Cisowie odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna. W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z miejscowości: Cisowo, Kopań i Zakrzewo.
Można było konkurować w takich dyscyplinach, jak: piłkarzyki stołowe, rzucanie lotkami oraz różne konkurencje na konsolach x-box (królowała piłka nożna). Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła wiele emocji i wrażeń. 

  

 

 

 

 Wyniki konkursu „Świąteczna, radosna choinka” - mamy zwycięzców!

Wszystkie nadesłane zdjęcia prezentowały piękne, kolorowe choinki. Wybór był bardzo trudny. Żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Miło nam jednak poinformować, że nagrody powędrują do świetlic wiejskich w Dobiesławiu, Kopaniu i w Krupach. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

 

 Konkurs "Świąteczna, radosna choinka"

Serdecznie zapraszamy świetlice wiejskie z Gminy Darłowo do wzięcia udziału w konkursie „Świąteczna, radosna choinka”. Zachęcamy do przesyłania zdjęć udekorowanych świetlicowych choinek w terminie od 14 do 28 grudnia 2015 roku. 

REGULAMIN

 

 

 5 grudnia odbyła się Mikołajkowa impreza w Starym Jarosławiu. Zabawę rozpoczęły bardzo energetyczne zajęcia z zumby, a następnie odbyły się liczne zabawy i konkursy dla najmłodszych. Żyj z energią ufundowało nagrody oraz przygotowało specjalną niespodziankę - na uczestników czekała fotobudka wraz z mnóstwem śmiesznych akcesoriów i gadżetów. 

Mikołajki_zumba Nagrody_MikołajkiFotobudka_Mikołajki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Popieramy aktywny wypoczynek, dlatego chętnie przekazaliśmy 10 zestawów kijków do nordic walking do Boryszewa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspólnie z mieszkańcami gminy uda nam się zorganizować takie piesze wycieczki. 

 

 Za nami pierwszy rajd rowerowy, którego byliśmy współorganizatorem. 14 października wyruszyły jednocześnie dwie grupy: ze Starego Jarosławia oraz Dobiesławia. Po drodze dołączali rowerzyści z mijanych miejscowości, na starcie w Starym Jarosławiu stawiła się również grupa rowerzystów ze Sławna. Na mecie czekała ciepła herbata, ognisko, poczęstunek oraz konkursy. 

I Rajd RowerowyRajd rowerowy

 

 Takie oto stroje piłkarskie "powędrowały" do Sołectwa Krupy. Życzymy samych sukcesów i trzymamy kciuki za zdobyte gole. 

 

 

 W Zespole Szkół Społecznych w Dobiesławiu zorganizowaliśmy kącik gier w świetlicy. 

Kącik gier_Szkoła_Dobiesław 

 

 Podczas Dożynek Gminnych w Dobiesławiu rozstrzygnięty został konkurs latawców. Latawce zachwycały kolorystyką i różnorodnością. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Po gorących obradach nagrody główne powędrowały do świetlic w Domasławicach, Gleźnowie i Starym Jarosławiu. Serdecznie gratulujemy! Świetlicom z gminy Darłowo dziękujemy za tak liczny udział.

konkurs latawcówKonkurs latawców

 

 12 września w Dobiesławiu odbyły się Dożynki Gminne. Zabawa była wyśmienita. Imprezie towarzyszyły liczne konkursy i zabawy, w tym konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs latawców. Nie zabrakło też pysznego jedzenia i muzyki na żywo. "Żyj z energią" uczestniczyło jako "Partner Dożynek". 
Dodatkową nagrodę przyznaliśmy sołectwu Domasławice za ciekawy wieniec dożynkowy. 

Dożynki_konkurs 

 

 W sierpniu "popłynęliśmy" z Jeżyczkami i Boryszewem rzekami Grabową i Bagienicą. Za nami pierwsze, niezwykle udane spływy kajakowe. 

Spływ kajakowy Jeżyczki

 

  "Żyj z energią" serdecznie zaprasza świetlice wiejskie z Gminy Darłowo do wzięcia udziału w konkursie latawców „Chwytaj wiatr”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w Dobiesławiu w dniu 12 września 2015 r. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży – uczestników zajęć w świetlicach. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

REGULAMIN

Konkurs latawców 

 

 W sierpniu objęliśmy patronat na Pierwszym Wakacyjnym Festynem w Wiekowie. Wspólna zabawa rozpoczęła się od pierwszego amatorskiego turnieju tenisa, na który ufundowaliśmy nagrody. 

 

 Za nami II Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy - Dąbki, Gmina Darłowo - 26 lipca.  Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, impreza była bardzo udana. Okazała się też być rekordowa pod względem frekwencji - w biegu głównym na 10 km wystartowało łącznie 301 zawodników i zawodniczek. "Żyj z energią" było nie tylko Głównym Partnerem biegu i imprezy towarzyszącej (Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy), ale również mieliśmy swoją drużynę biegową, która spisała się na medal!

Drużyna biegowa  

 

 W lipcu mieliśmy przyjemność zostać "Partnerem" dwóch festynów rodzinnych: 11 lipca w Cisowie oraz 25 lipca w Starym Jarosławiu, jak również "Partnerem" Święta Chleba w Wiekowie. Imprezy obfitowały w liczne atrakcje, a zabawom nie było końca.   

Festyn w CisowieFestyn w Starym Jarosławiu

 

 27 czerwca w Wiekowicach rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Darłowo. Do rywalizacji przystąpiło 10 sołectw. "Żyj z energią" przekazało wejściówki do parku wodnego dla wszystkich zawodników trzech pierwszych drużyn, a dla zwycięskiego sołectwa nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za sportowe emocje. Szczególne gratulacje należą się zwycięskiej drużynie z Krup!

 

Turniej piłkarskiTurniej piłkarskiTurniej piłkarski 

 27 czerwca odbył się również Festyn Rodzinny "Powitanie Wakacji" w Jeżycach. Aby umilić czas uczestnikom festynu, przekazaliśmy organizatorom (Sołectwu Jeżyce) trzy stoły piknikowe, które w przyszłości będą wykorzystywane również podczas innych wydarzeń. Wśród wielu atrakcji tego dnia nie zabrakło konkursów dla najmłodszych. "Żyj z energią" ufundowało nagrody dla zwycięzców.  

Festyn JeżyceJeżyce_ławkiJeżyce festyn

 W sobotę 20 czerwca w Dobiesławiu obchodzono coroczne święto miejscowości - "Imieniny Dobiesławia". Z tej okazji mieszkańcy zorganizowali festyn. Wystąpiły zespoły ludowe, były liczne konkursy i zabawy dla dzieci, na które ufundowaliśmy nagrody.

Festyn w DobiesławiuFestyn w DobiesławiuImieniny Dobiesławia

 

 50 nowych warcabnic "powędrowało" do warcabistów GZ LZS Darłowo sekcja Jeżyczki. Będziemy mocno trzymać kciuki za dalsze sukcesy i kolejne medale!

warcabnice

 

 19 maja w Zespole Szkół  Nr 2 w Starym Jarosławiu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii. "Żyj z enegią" ufundowało dla wszystkich uczestników zestawy kreatywne, a dla zwycięzców dodatkowo płyty DVD, które pozwolą szerzej poznać otaczający nas świat. 
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

Konkurs o ekologii

 

 26 kwietnia wzięliśmy udział w szóstej zbiórce krwi w Jeżyczkach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zakończyła się pełnym sukcesem - 37 osób oddało 16.650 ml krwi. Zebrana krew pomoże aż 185 potrzebującym. Dla oddających krew ufundowaliśmy nagrody w postaci sprzętu AGD. Wszyscy dawcy mogli się również posilić zbożowymi batonami.  


Zbiórka krwi w JeżyczkachZbiórka krwi - JeżyczkiZbiórka krwiZbiórka krwiZbiórka krwi_nagrody

 

konkurs_zyj_z_energia_kartka_wielkanocna.pdf konkurs_zyj_z_energia_kartka_wielkanocna.pdf

Dane kontaktowe

Wind Service Sp. z o.o.
Adres: ul. Gotarda 9
02-683 Warszawa
Tel.: +48 22 548 48 12
Fax: +48 22 548 48 40
Email: windservice@windservice.eu