Aktualności

 • Zapraszamy do składania ofert na zakup turbiny wiatrowej Vestas V80-2.0MW składowanej w miejscowości Tymień (województwo: zachodniopomorskie). 

  Przedmiotem sprzedaży jest turbina wiatrowa Vestas V80-2.0MW Mk.3, wysokość wieży 100 m, średnica rotora 80 m składająca się z następujących elementów:

  1. Gondola z kompletnym wyposażeniem,
  2. Piasta wirnika,
  3. Płaty rotora (3 szt.),
  4. Wieża stalowa (5 sekcji),
  5. Pierścień kotwiący do fundamentu,
  6. Rozdzielnica SN 20kV,
  7. Kontroler VMP 5000.02.
    

  Turbina została wyprodukowana w 2005 r. i oddana do eksploatacji w grudniu 2005 r. jako jedna z 25 turbin składających się na Farmę Wiatrową Tymień. Instalacja oraz serwis gwarancyjny (5 letni) wykonywany był przez producenta. Od 2011 r. serwis wykonywany jest przez pracowników spółki Wind Service (spółka serwisowa właściciela turbiny) wg standardów producenta. 

  Turbina pracuje nieprzerwanie od momentu uruchomienia na oryginalnych komponentach:

   

  Nr seryjny turbiny

  21250

  Przekładnia główna (SN)

  Hansen 10.2005 EH804AN21-BN101.02 (EH804A-002L-LM0019)

  Generator (SN)

  Weier DVSG 500/4M SP 764625 (606013)

  Transformator(SN)

  Siemens 2005 4GB6367-9KA 768200 (K766111)

   

  Części zamienne oraz materiały eksploatacyjne dostarczane są przez producenta turbiny. Turbina zakończy eksploatację i zostanie zdemontowana w czerwcu/lipcu 2017 roku, a następnie będzie składowana w miejscowości Tymień (obok GPZ Tymień). Właściciel posiada pełną historię serwisową turbiny.

   

  Termin składania ofert: 09.06.2017. 

  Oferty prosimy przesyłać na adres: windservice@windservice.eu
  Osoba kontaktowa: Jarosław Bańka, email: jaroslaw.banka@windservice.eu, tel. +48601564299. 


 • Zapraszamy do składania ofert na demontaż turbiny wiatrowej Vestas V80-2.0MW zlokalizowanej w miejscowości Tymień (województwo zachodniopomorskie).

  Zakres oferty:

  1. Całkowity demontaż turbiny wiatrowej Vestas V80-2.0MW, wysokość wieży 100 m, średnica rotora 80 m.
  2. Demontaż okablowania wieży, rozdzielnicy, szaf sterowniczych i pomiarowych oraz podestu ruchomego.
  3. Rozbiórka fundamentu turbiny wiatrowej oraz odzyskanie pierścienia kotwiącego, fundament kołowy o średnicy 26 m, głębokość posadowienia 3 m, 850 m3 betonu, 12 ton prętów zbrojeniowych.
  4. Załadunek, transport oraz rozładunek wszystkich elementów turbiny wiatrowej (płaty rotora - 3 sztuki, piasta, gondola, wieża – 5 sekcji, pierścień kotwiący, osprzęt zdemontowany w wieży). Rozładunek w odległości  ok 1000 m od miejsca obecnego posadowienia turbiny (rys. 1), należy uwzględnić korzystanie z dróg publicznych (wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgód na przejazdy).
  5. Przygotowanie placu niezbędnego do demontażu turbiny.
  6. Przygotowanie placu składowego dla elementów turbiny (rys. 2).
  7. Dostawa elementów umożliwiających długookresowe składowanie elementów turbiny (bębny kablowe, podpory pod sekcje wież, gondoli, piasty i płaty rotora).
  8. Zabezpieczenie gondoli, rozdzielnicy SN oraz szaf sterowniczych przed wpływem czynników atmosferycznych na okres składowania.
  9. Uporządkowanie terenu po demontażu turbiny.
  10. Uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń oraz innych formalności umożliwiających wykonanie prac będących przedmiotem oferty.
  11. Termin wykonania usługi: do 12.06.2017.

   

  Składający ofertę powinien wykazać się niezbędnym doświadczeniem w wykonywaniu prac o zakresie zbliżonym do ofertowanego. Rozpatrywane będą jedynie oferty obejmujące całkowity zakres prac.

  Termin składania ofert: 26.05.2017.

  Oferty prosimy przesyłać na adres: windservice@windservice.eu
  Osoba kontaktowa: Jarosław Bańka, email: jaroslaw.banka@windservice.eu, tel. +48601564299

 •  

 • Wind Service wraz z Żyj z energią zapraszają na interaktywną wystawe edukacyjną "Labirynt wiedzy".
  Podczas wystawy czynny będzie punkt informacyjny Wind Service dotyczacy funkcjonujących farm wiatrowych na terenie danej gminy.
  - 2 luty 2017 r., godz. 15:00-18:00, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy
  - 3 luty 2017 r., godz. 15:00-18:00, Dom Wiejski w Gorzycy


   
 • Do działu "Galeria" dodaliśmy film ze szkolenia ewakuacyjnego, które odbyło się 1 lipca 2016 r. na farmie wiatrowej w Jeżycach.
 • Z dniem 30 września 2016 roku uległa zmiana nazwy naszej Spółki z dotychczasowej: Wind Service II Sp. z o.o. na: Wind Service Sp. z o.o.

  Jednocześnie informujemy, że zmiana dotyczy jedynie nazwy firmy - wszystkie pozostałe dane, w tym również NIP, KRS, numer konta bankowego, numery telefonów, adres stacjonarny, poczty elektronicznej oraz strony internetowej - pozostają bez zmian. 

   
 • Z dniem 8 lipca 2016 roku uległa zmianie nazwa naszej Spółki z dotychczasowej nazwy: Wind Service Sp. z o.o. na: Wind Service Dystrybucja Sp. z o.o.

  Jednocześnie informujemy, że zmiana dotyczy jedynie nazwy firmy - wszystkie pozostałe dane, w tym również NIP, KRS, numer konta bankowego, numery telefonów, adres stacjonarny, poczty elektronicznej oraz strony internetowej - pozostają bez zmian.

  2016_07_12_inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdfInformacja o zmianie nazwy.pdf

   
 • 1 lipca 2016 r. na farmie wiatrowej w Jeżycach zostało przeprowadzone szkolenie przy udziale straży pożarnej i ratowników medycznych oraz szkolenie w zakresie bezpieczeństwa przy pracach elektrycznych.  

   
   
 • W zakładce Kariera pojawiły się dwie oferty pracy. Obecnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: Specjalista ds. Sprzedaży Energii Elektrycznej i Praw Majątkowych oraz Specjalista ds. Analiz Rynku.

   
 • 21 marca 2016 r. w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie Burmistrz Miasta Darłowo oraz Dyrektor ZS im. S. Żeromskiego w Darłowie podpisali list intencyjny z Prezesem Zarządu Wind Service Sp. z o.o. dotyczący powstania nowego kierunku nauczania w ZS w Darłowie - Technik Urządzeń Systemów Energetyki Odnawialnej. 

  Wspólne działania mają wzmocnić atrakcyjność i jakość szkolenia zawodowego, rozwijanie systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu oraz lepsze przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. 

          


 • Od 14 do 21 marca 2016 roku w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie trwał tydzień z OZE

  Pracownicy Wind Service podzielili się z uczniami swoją wiedzą podczas prelekcji w hali widowiskowo-sportowej w Darłowie. Alpiniści współpracujący z firmą pokazali techniki ewakuacji i pracy wykonywanej na zewnątrz turbin wiatrowych. Wzbudziło to duży entuzjazm uczestników, którzy mieli okazję przymierzyć profesjonalny sprzęt alpinistyczny i mogli brać czynny udział w pokazie.

  Uczniowie zapoznali się z tematem energii odnawialnej nie tylko w teorii, ale również w „praktyce”. Licealiści uczestniczyli w wycieczce na turbiny wiatrowe w Sińczycy oraz odwiedzili tamtejszą stację elektroenergetyczną (GPZ). Uczniowie zobaczyli, jak funkcjonuje tego typu inwestycja i jak wygląda praca serwisanta.

  Zwieńczeniem tygodnia z OZE był konkurs o odnawialnych źródłach energii oraz konkurs fotograficzny. Dla pierwszych trzech miejsc, inicjatywa „Żyj z energią” przygotowała nagrody.  

  Całe wydarzenie było ciekawym i pouczającym doświadczeniem nie tylko dla uczniów, ale także dla organizatorów. Mamy nadzieję, że dzięki różnorodnym zajęciom i spotkaniu z pracownikami farm wiatrowych młodzież poznała odpowiedzi na trudne pytania związane z pozyskiwaniem energii z wiatru, a także przekonała się, że nowoczesne technologie to dobra inwestycja w przyszłość, również osobistą.

       
   

 • W marcu 2015 r. powołaliśmy inicjatywę "Żyj z energią". Z pasją i entuzjazmem będziemy promować edukację ekologiczną, rozwój kulturalny i sportowy, odnawialne źródła energii, a także zdrowy i sportowy tryb życia na terenach, gdzie na co dzień zajmujemy się realizacją i eksploatacją parków wiatrowych.
  Zachęcamy do śledzenia fanpage "Żyj z energią" oraz zakładki na naszej stronie internetowej, gdzie zamieszczane będą wszystkie aktualne informacje o projekcie.  

 

 • W dniu 04.09.2014 na farmie wiatrowej w Tymieniu przeprowadzone zostały ćwiczenia przy udziale jednostek ratowniczo-gaśniczych z PSP w Kołobrzegu oraz pracowników Wind Service Sp. z o.o.

           Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia:

 

inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdf inofmacja_o_zmianie_nazwy_spolki_ogolna.pdf

fb_tlo_wystawa.jpg

mapka_sytuacyjna_demontaz_turbiny.jpgplac_skladowy_obok_gpz.jpg

Dane kontaktowe

Wind Service Sp. z o.o.
Adres: ul. Gotarda 9
02-683 Warszawa
Tel.: +48 22 548 48 12
Fax: +48 22 548 48 40
Email: windservice@windservice.eu